27 września, 2023

ModerHouse

Dom z marzeń

Meble na zamówienie – czy warto je kupić?

Meble na zamówienie – czy warto je kupić?

Obecnie zarówno w sieci, jak i stacjonarnie, funkcjonuje mnóstwo sklepów meblowych z bogatym asortymentem. Można w nich kupić poszczególne elementy albo całe zestawy do salonu, kuchni i łazienki. Zdarza się jednak, że dostępne opcje nie spełniają wszystkich kryteriów klientów. Jeśli mieszkanie lub dom mają niestandardowe rozstawienie albo mały metraż, warto zdecydować się na meble na zamówienie. Jakie są ich największe zalety, dlaczego warto się na nie zdecydować i co jeszcze powinno się o nich wiedzieć? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

Jakie są największe zalety mebli na zamówienie?

Meble produkowane na zamówienie są droższe od tych gotowych i czekających na klientów w sklepie, ponieważ są tworzone specjalnie z uwzględnieniem wszelkich wytycznych i we współpracy z ekspertami. Wyższa cena jest jednak jedyną wadą tego rozwiązania. Największą zaletą jest zaś możliwość stworzenia wymarzonych mebli, które są w stanie sprostać naszej wyobraźni i idealnie wpasować się w aranżację całego wnętrza. Klient może sam dobrać materiały, rodzaj wykończenia, systemy wewnętrzne i rodzaje prowadnic, a także ilość półek czy szuflad. Dobrze stworzony projekt i plan uwzględniający konkretny metraż pozwala klientom w dostaniu dokładnie tego, czego potrzebują. 

Jakie meble na wymiar warto kupić?

Meble na wymiar obejmują nie tylko meble pokojowe, ale również kuchenne i łazienkowe. Nie wszystkich z nich wymagają ingerencji ekspertów i projektowania, zwłaszcza jeśli zastanawiamy się nad zakupem jednego elementu. Na przykład projektowanie, mierzenie i kupowanie za sporą kwotę zaprojektowanego specjalnie stoliczka kawowego może okazać się przesadą. W sklepach stacjonarnych i internetowych można ich znaleźć bez liku i to stworzonych w najróżniejszych stylach, rozmiarach czy kolorach. Istnieje więc wielka szansa, że poszukiwania doprowadzą nas do tego, który idealne będzie pasował do naszego salonu. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku mebli kuchennych, meblościanek czy też zestawów mebli do urządzenia całego pomieszczenia. Sytuacja ta tym bardziej wymaga mebli na wymiar, jeśli pomieszczenia te mają niestandardowe wymiary lub są małe. Wówczas rozsądny projekt mebli na wymiar może ocalić dodatkowe metry przestrzeni użytkowej i sprawić, że każde z pomieszczeń będzie funkcjonalne. 

Meble do zadań specjalnych

Meble na zamówienie to idealne rozwiązanie w przypadku pomieszczeń, w których znajdują się gotowe do wypełnienia wnęki. Jeśli w salonie lub kuchni znajduje się miejsce wprost stworzone do ustawienia tam mebli, to warto wykorzystać je maksymalnie. Meble powinny zmieścić się we wnęce bez problemu, ale jeśli całość będzie zbyt wąska, to luz na bokach nie będzie prezentował się zbyt estetycznie. W takich sytuacjach zamówienie mebli o konkretnej głębokości i długości staje się nieodzowne. Dodatkowe zamówione do wnęki meble na wymiar z powodzeniem można dopasować do znajdujących się już w pomieszczeniu elementów.