3 grudnia, 2023

ModerHouse

Dom z marzeń

panele winylowe

Panele winylowe – czym się kierować przy ich wyborze?

Chcesz wymienić istniejącą podłogę w swoim domu lub przestrzeni komercyjnej na podłogę z desek winylowych? Świetnie! Ten przewodnik kupującego podłogę pomoże Ci zobaczyć, dlaczego podłogi z desek winylowych i luksusowe płytki winylowe szybko stają się najpopularniejszą opcją podłogową. Podczas gdy my nadal polecamy tradycyjne style podłóg drewnianych, podłogi winylowe oferują wygląd prawdziwego drewna twardego, koszt i łatwość instalacji laminatu z bardziej trwałą powierzchnią. Jeśli chcesz czegoś, co jest długotrwałe, niedrogie i łatwe w instalacji, to luksusowe płytki winylowe znane również jako podłogi winylowe z desek drewnianych są właściwym wyborem.

Zalety paneli winylowych

Podłogi winylowe posiadają wiele zalet, które sprawiają, że są one doskonałym wyborem dla coraz większej liczby właścicieli domów. Od niskich kosztów po wiele opcji wzornictwa, winyl może przynieść wiele korzyści Twojemu domowi. Podłogi winylowe są bardzo uniwersalne i dostępne w różnych kolorach i stylach. W tym celu coraz więcej właścicieli domów jest w stanie znaleźć wzory winylowe i projekty, które pasują do ich osobistego stylu projektowania ze względu na realistyczne wizualizacje, które naśladują drewno i kamień. Prawdopodobnie zaletą numer jeden podłogi winylowej jest jej imponująca trwałość. Wytrzymuje ona duży ruch pieszy i pomaga zredukować hałas, co sprawia, że winyl jest idealnym wyborem nawet dla najcięższego stylu życia rodzinnego, niezależnie od tego, czy masz zwierzęta domowe i/lub dzieci. Dodatkowo, winyl zapewnia komfort dla stóp, który nie zawsze jest dostępny w przypadku innych, twardszych materiałów podłogowych, takich jak twarde drewno czy płytki. Kolejną zaletą winylu jest jego odporność na wodę, pleśń i plamy. Ciecz pozostaje na powierzchni podłogi i można ją łatwo wytrzeć, więc rozlane płyny na podłogach winylowych nigdy nie stanowią dużego problemu do usunięcia. Panele winylowe są łatwe w czyszczeniu. Użycie odkurzacza lub suchego mopa na podłodze winylowej usunie kurz, włosy, a nawet brud. Następnie można przejść do mycia mopem na mokro z użyciem roztworu czyszczącego.

Wady paneli winylowych

Choć usuwanie podłóg winylowych nie wymaga profesjonalnych narzędzi ani metod, może być żmudnym zadaniem. Jeśli więc podłoga winylowa jest używana jako rozwiązanie tymczasowe, unikanie kleju może być odpowiednie, aby jej usunięcie było jak najłatwiejsze. Chociaż podłoga winylowa jest bardzo trwała, może zostać łatwo uszkodzona przez ostre przedmioty, takie jak upuszczenie noża, nożyczek lub przesunięcie kawałka metalowego mebla, np. krzesła. Ponieważ podłogi winylowe nie mają sztywnego rdzenia, mogą ulec wgnieceniu po położeniu na nich ciężkiego przedmiotu. Może to stanowić problem, jeśli masz lub planujesz mieć ciężkie meble lub dekoracje. Podłogi winylowe mają inną warstwę wierzchnią, która może się odbarwiać lub wykazywać oznaki blaknięcia pod wpływem długotrwałego wystawienia na działanie promieni słonecznych. Podłogi mogą ulec uszkodzeniu w skrajnych temperaturach. Dlatego podłogi winylowe w nasłonecznionym pomieszczeniu lub pokoju słonecznym należy ograniczyć do minimum wystawienie na działanie promieni słonecznych w ciągu dnia.